STREFA RODZICA

Drodzy Rodzice!

Serdecznie witamy Was i Wasze dzieci w społeczności przedszkola Montessori.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że decyzja o posłaniu Waszego Dziecka do przedszkola nie należy do łatwych. Obawy związane z wyborem odpowiedniej placówki niejednokrotnie spędzają Rodzicom sen z powiek.

Jest to czas, kiedy rodzi się wiele pytań…

Jak zapewnić Dziecku dobry start na drodze do wiedzy oraz do przyszłego dorosłego życia? Jak integrować Dziecko z rówieśnikami? Jak nie pozbawić go poczucia bezpieczeństwa? itp.

W odpowiedzi na te i wiele innych pytań powstał Zielony Zakątek Montessori.

Jest to miejsce, w którym umożliwia się Dzieciom wzrastanie w środowisku jak najbardziej zbliżonym do domowej, rodzinnej atmosfery, miejsce które emanuje ciepłem i miłością.

O Naszych priorytetach dowiedzą się Państwo więcej z zakładki „O nas”.

 

Nadążenie za ciągle zmieniającymi się potrzebami Dzieci wymaga cierpliwości, motywacji i czasu na obserwację każdego podopiecznego z osobna.

Dlatego też w naszym przedszkolu program nauczania jest dostosowany do potrzeb i możliwości Dziecka z pełną indywidualizacją tempa pracy.

W Zielonym Zakątku Montessori Dzieci przebywają w specjalnie przygotowanym otoczeniu, zgodnie z założeniami pedagogiki Marii Montessori, o czym słów kilka w zakładce "Montessori".

 

W przedszkolu budujemy atmosferę otwartości, opartą na dobrej komunikacji między rodzicami, a kadrą placówki. Pobyt dziecka w przedszkolu staje się istotnym elementem jego rozwoju i wychowania, który chcemy z Państwem dzielić.

Pragniemy gorąco Państwa zachęcić do wspólnego stworzenia jak najlepszych warunków dla rozwoju waszych pociech poprzez kontakt z nauczycielami oraz innymi rodzicami i ich dziećmi.

Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkania podczas, których omówimy program, działania nauczycieli, osiągnięcia Państwa Dzieci.

Ponadto chętnie odpowiemy na wszelkie nurtujące Państwa pytania.

Wierzymy, że dzięki dobrej komunikacji wspólnie pokonamy ewentualne trudności naszych podopiecznych.

W ciągu roku proponujemy także imprezy integrujące dzieci, rodziców i kadrę przedszkola. Będzie to świetna okazja do zaobserwowania, jak dziecko funkcjonuje w przedszkolnym środowisku (np. zajęcia otwarte, pikniki rodzinne, Dzień Babci i Dziadka).

 

Pragniemy Państwa wesprzeć w wychowaniu dzieci poprzez stałą możliwość konsultacji pedagogicznej. Ponadto oferujemy także opiekę psychologa dziecięcego, który służy pomocą zarówno kadrze przedszkola, jak i Państwu.

W trosce o prawidłowy rozwój naszych wychowanków wspierają nas także inni specjaliści, m.in. logopeda i fizjoterapeuta.

Zachęcamy również do uczestnictwa w spotkaniach oraz warsztatach jakie będą dla Państwa organizowane.

 

Liczymy na Państwa lojalność, wsparcie i udział w życiu przedszkola.

Jesteśmy przekonani, że Państwa doświadczenia związane z edukacją w naszej placówce będą pozytywne, radosne i dające solidną podstawę dla dalszej edukacji Państwa dzieci.